Lista aktualności Lista aktualności

To już 100 lat niepodległej Polski!

Z okazji obchodów tej wyjątkowej rocznicy w Leśnictwie Mała Wola i Jagodowo młodzież posadziła Las Stulecia. W tym miejscu umieszczone zostaną pamiątkowe tablice.

Las Stulecia w Leśnictwie Mała Wola  posadzili uczniowie klas VI i VII Szkoły Podstawowej imienia Jana Brzechwy w Wojciechach.  Akcja sadzenia odbył się 9 maja br.  pod czujnym okiem Leśniczego Pana Zbigniewa Chorwackiego. 

Las w Leśnictwie Jagodowo sadzili uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół w Górowie Iławeckim 10 maja br., a akcją kierował Leśniczy Pan Hubert Znamierowski.

Spotkanie oprócz oddźwięku patriotycznego miało także charakter edukacyjny. Przed przystąpieniem do pracy leśniczowie wyjaśnili dlaczego wycięto dawniej istniejący tu las i po co odnawiać tę powierzchnię. Opowiedzieli także, skąd biorą się sadzonki wykorzystywane do odnowienia lasu. Następnym etapem było zapoznanie uczniów z narzędziami służącymi  do sadzenia i objaśnienie techniki sadzenia.   Po takim wstępie uczniowie w dobranych parach rozpoczęli pracę. 

 Jak się okazało nie było to wcale proste zadanie. Już po pierwszej godzinie sadzenia przyszło zmęczenie, jednak chwila odpoczynku w cieniu drzew pozwoliła zregenerować siły i zakończyć prace. Uczniowie wykazali się dużą determinacją - w końcu sadzenie lasu dla przyszłych pokoleń, a szczególnie Lasu Stulecia, to poważne wyzwanie.