Lista aktualności Lista aktualności

Święto plonów, wieńce i kosz leśnych darów

Dożynki, bo tak potocznie przyjęło się mówić o uroczystości zwieńczającej zbiór plonów i zakończenie żniw, w Gminie Górowo Iławeckie mamy już za sobą. W uroczystościach dnia 27 sierpnia br. wzięli udział także górowscy leśnicy, którzy podziękowali za boską opiekę ofiarując w darach kosz z płodami leśnymi.

 

Oficjalne rozpoczęcie dożynek odbyło się Mszą Świętą polecającą Bogu rolników oraz ludzi zaangażowanych w zbiory plonów. W podziękowaniu za Bożą Opatrzność przedstawiciele służb mundurowych: Straż Graniczna, Straż Pożarna, Służba Leśna, inne organizacje oraz parafianie złożyli dary na ręce księży piastujących Eucharystię. Leśnicy górowscy ofiarowali kosz wypełniony po brzegi dobrodziejstwami natury: grzybami, malinami, orzechami laskowymi, leśnym miodem, jagodami, żurawiną i wędliną z dziczyzny.

Leśnicy górowscy ofiarowali kosz wypełniony po brzegi dobrodziejstwami natury

Po zakończeniu Mszy Świętej rozpoczął się festyn, zabawa i liczne konkursy, w tym te najważniejsze - na najładniejszy wieniec dożynkowy oraz najsmaczniejszy chleb. Wszyscy biorący w nich udział otrzymali sadzonki drzew leśnych ufundowane przez Nadleśnictwo Górowo Iławeckie.

Jedną z atrakcji przygotowaną dla dzieci były gry i konkursy prowadzone przez pracowników Nadleśnictwa Górowo Iławeckie.

Tego dnia rozrywek nie brakowało zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.