Lista aktualności Lista aktualności

Pomagamy sprzątać środowisko „Śmieci mniej – ziemi lżej”

Już od samego rana w poniedziałek 22 kwietnia najmłodsi uczniowie razem ze swoimi rodzicami, babciami i dziadkami przynosiły do wyznaczonego w szkole pomieszczenia wszelki elektroniczny złom, makulaturę, zużyte baterie itp. W niecałą godzinę zebrała się tego całkiem pokaźna górka, co oznacza, że w naszych domach poniewiera się całkiem sporo niepotrzebnych tego typu rzeczy.

Wspaniałą nagrodą za wysiłek i zaangażowanie były sadzonki drzewek ozdobnych uraz ciekawe gadżety ufundowane przez Nadleśnictwo Górowo Iławeckie, które przywiózł z sobą i podarował leśniczy p. Grzegorz Baniak.

Pod czujnym okiem swoich wychowawczyń uczniowie malowali plakaty tematyczne, segregowali śmieci, śpiewali piosenki o przyrodzie, rozwiązywali rebusy i krzyżówki, grali w komputerowe gry o tematyce ekologicznej.

Podsumowaniem tego ciekawego dnia było założenie przez uczniów z samorządu szkolnego nowej rabatki, która została obsadzona podarowanymi drzewkami i krzewami. Dzieci z młodszych klas pomogły także w sprzątaniu przyszkolnego terenu.

Na zakończenie akcji wszyscy skupili się przy ognisku i z wielkim apetytem, podsyconym pracą na świeżym powietrzu zjedli własnoręcznie upieczone kiełbaski. Dzień z całą pewnością spędzony został pożytecznie i korzystnie.