Lista aktualności Lista aktualności

Otwarcie nowej siedziby nadleśnictwa

Nadleśnictwo Górowo Iławeckie może się poszczycić pomyślnie zrealizowaną inwestycją budowlaną. Jest nią oddana do użytku w środę 28 grudnia nowa siedziba.

Licznie przybyłych na dziedziniec przed biurowcem nadleśnictwa w środowe południe gości oraz pracowników, w jesienno-zimowej atmosferze, powitał gospodarz, nadleśniczy mgr inż. Ryszard Ziemblicki.

Na wspaniale przygotowanej i sprawnie przeprowadzonej uroczystości pojawiło się wielu dostojnych gości, nie bacząc na to, iż czas świąteczny, i pogoda niezbyt sprzyjająca.

W otwarciu biurowca udział wzięli między innymi: z-ca dyrektora ds. gospodarki leśnej w RDLP Olsztyn mgr inż. Małgorzata Błyskun, Naczelnik Wydziału Rozwoju i Innowacji RDLP mgr inż. Sławomir Skowron, St. Specjalista w Wydziale Rozwoju i Innowacji RDLP inż. Tomasz Chrzczanowicz, burmistrz miasta Górowo Iławeckie Jacek Kostka, wójt gminy Górowo Iławeckie Bożena Olszewska-Świtaj, przedstawiciele marszałka województwa, starostwa, ościennych samorządów, a także reprezentanci służb mundurowych, sąsiednich nadleśnictw, szkół oraz innych instytucji współpracujących z górowskim Nadleśnictwem.

Uroczystego przecięcia wstęgi, a w tym przypadku przerąbania siekierkami kunsztownie splecionego ze świerkowych gałązek sznura, dokonali przedstawiciele RDLP, zaproszonych gości i gospodarz obiektu. Przed wejściem na teren budynku poświęcili go dwaj górowscy proboszczowie: ks. kan. mgr Józef Gawrylczyk i ks. mitrat Jan Łajkosz.

Wchodzących do wnętrza witał Zespół Sygnalistów Myśliwskich z Nadleśnictwa Lidzbark, który później zaprezentował się jeszcze w koncercie kolęd i melodii świątecznych, wykonanych po mistrzowsku, doskonale podkreślających rangę uroczystości i szczególny okres roku.

W słowie do zgromadzonych nadleśniczy p. Ryszard Ziemblicki wspomniał o historii instytucji, jej osiągnięciach, a także dniu powszednim. Były też wspomnienia z przeszłości dawnych pracowników.

Po zakończonej uroczystości każdy wychodzący dostawał od gospodarzy miły upominek – kubek z wizerunkiem nowego budynku.