Lista aktualności Lista aktualności

Góralski kapelusz dla nadleśniczego

Miłą niespodziankę sprawili Nadleśniczemu p. Władysławowi Mańce uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Górowie Iławeckim zrzeszeni w szkolnym kole Ligi Ochrony Przyrody pojawiając się rankiem w środę 12 lutego w biurze Nadleśnictwa.

Uczniowie razem ze słowami podziękowania za finansowe wsparcie uczniowskiej zimowej wyprawy w góry wręczyli Nadleśniczemu oryginalny góralski kapelusz z piórkiem i muszelkami.

Program pobytu w górach był niezwykle ciekawy i nasycony wszelkiego rodzaju atrakcjami, niedostępnymi w takim wymiarze u siebie w domu. Już w pierwszym dniu pobytu uczniowie rozpoczęli naukę jazdy na nartach korzystając ze stoków góry Tobołów, gdzie wywoził ich wyciąg krzesełkowy. Tego samego dnia było także zwiedzanie bardzo atrakcyjnego miejsca – obserwatorium astronomicznego na Suhorze.

Potem górowianie razem z nowymi przyjaciółmi jeździli do Krakowa, zwiedzali Wzgórze Wawelskie, Stare Miasto, podziemia rynku, odwiedzili legendarnego smoka. Odwiedzili także Zakopane, skąd kolejką linową wjechali na Kasprowy Wierch, i Białkę Tatrzańską, gdzie skorzystali z dobrodziejstw źródeł termalnych.

Wiele wrażeń dostarczyła uczniom wyprawa do Wieliczki i zwiedzanie zabytkowej kopalni soli. Wrażenie było tym większe, bo aby zwiedzić kopalnię, należało ubrać się w specjalne stroje, a potem już można było chłonąć podziemną historię i brać udział w eksperymentach. Grupa odwiedziła jeszcze skansen Taboru Kolejowego w Chabówce.