Lista aktualności Lista aktualności

Dożynki z leśnikami

Dożynki, jak powszechnie wiadomo, to uroczystość ukoronowania żniw i zbierania plonów. Mimo, że pogoda nie zawsze sprzyjała pracom na roli to mieszkańcy parafii w Gałajnach uporali się ze swoimi obowiązkami i pod przewodnictwem ks. Wojciecha Tyberskiego w niedzielę, 28 sierpnia zorganizowali dożynki parafialne. Tegoroczne dożynki były ważnym dniem również dla górowskich leśników.

Uroczystość dożynkowa rozpoczęła się uroczystą Mszą Świętą podczas której modliliśmy się do Boga za ludzi pracy oraz dziękowaliśmy za uzyskane plony. W trakcie Eucharystii złożyliśmy kosz z darami lasu w ramach podziękowania za opiekę.

        Po Mszy Świętej razem z Księdzem Proboszczem oraz wszystkimi zgromadzonymi przeszliśmy z kościoła na plac dożynkowy na drugą część dożynek –wspólną zabawę. Nie zabrakło atrakcji. Po oficjalnym rozpoczęciu odbył się konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Zwyciężyło dzieło mieszkańców Gałajn, którzy otrzymali nagrodę ufundowaną przez Nadleśnictwo Górowa Iławeckie. Kolejnymi punktami imprezy były liczne występy, konkursy, rozgrywki oraz loteria z nagrodami. Dożynki zakończono zabawą taneczną do białego rana.