Asset Publisher Asset Publisher

Porzucone szczeniaki w lesie znalazły nowy dom

Las kojarzy się ze spokojem i naturą. Niestety, czasem staje się także miejscem ludzkiej bezmyślności oraz egzaminem z człowieczeństwa…

W okolicach miejscowości Drwęcy, na terenie Leśnictwa Gaworowo, 27 kwietnia znaleziono dwa porzucone szczeniaki. Małe, zagubione, zdane wyłącznie na siebie. W lesie, który nie jest odpowiednim miejscem do życia dla zwierząt domowych. Szanse na przetrwanie były więc znikome.

Na szczęście nie pozostały niezauważone. Na maluchy trafił pracownik Zakładu Usług Leśnych, który o nietypowym znalezisku natychmiast poinformował miejscowego leśniczego. Reakcja była szybka i zdecydowana, co w takich sytuacjach jest kluczowe.

Dzięki zaangażowaniu leśniczego Arkadiusza oraz jego siostry Agnieszki, także pracującej w naszym nadleśnictwie, szczenięta trafiły pod opiekę ludzi, którym ich los nie jest obojętny. Zostały nakarmione, zabezpieczone i otoczone troską. Dziś mają swój dom i stają się członkami rodziny.

Od tego zdarzenia minęło dopiero dwa dni, ale już widać, że maluszki są spokojniejsze i przede wszystkim zaopiekowane. Zaczepiają do zabawy, biegają i uczą się, że człowiek może oznaczać coś dobrego.

Ta historia ma dobre zakończenie, ale nie każda ma tyle szczęścia. Jest też przypomnieniem. Las nie jest miejscem dla porzuconych zwierząt.  Porzucenie zwierzęcia to nie tylko brak odpowiedzialności. To realne zagrożenie dla jego życia.

Na szczęście tym razem ktoś zareagował. I dzięki temu dwie małe istoty dostały szansę na szczęśliwe bezpieczne życie.

Apelujemy: nie porzucaj zwierząt. Jeśli nie możesz się nimi opiekować - szukaj pomocy. Jeśli znajdziesz porzucone zwierzę – reaguj. Dzięki jednej właściwej decyzji możesz uratować życie.