Lista aktualności Lista aktualności

Zapraszamy do lasu!

Od kilku dni w naszym województwie trwają ferie. Z pewnością część ludności wyjechała na wymarzony odpoczynek. Ci, którzy spędzają dni wolne w naszej okolicy również mogą umilić sobie swój czas.

Zapraszamy wszystkich amatorów przyrody, zarówno miejscowych jak i turystów do odwiedzenia naszych lasów, a w szczególności ścieżki edukacyjnej znajdującej się wokół Góry Zamkowej (216 m n.p.m.) w leśnictwie Dzikowo. Bez wątpienia jest to miejsce idealne zarówno dla aktywnych turystów jak i tych, którzy wolą raczej spokojniejsze sposoby odpoczynku.

Jak tam trafić? Trzeba dojechać do miejscowości Dzikowo, minąć leśniczówkę i już jest się na miejscu. Z resztą po drodze znajdują się kierunkowskazy, więc można mieć pewność, że się nie zabłądzi.

Na ścieżce znajdują się tablice edukacyjne, które dostarczą wiele informacji na temat życia w lesie. Można nauczyć się z nich po czym rozpoznać gatunki drzew oraz w jaki sposób rośnie drzewo, poznać gwarę myśliwską, dowiedzieć się jakie gatunki zwierząt zamieszkują lasy Nadleśnictwa Górowo Iławeckie.

Kolejną atrakcją są widoki widziane ze szczytu Góry Zamkowej. Wejście na nią ułatwią drewniane schodki. Owszem, potrzeba czasu i kondycji, by się wspiąć na szczyt, ale zapewniamy, że naprawdę warto. Z resztą każdy, kto już dokonał tego wyczynu potwierdzi te słowa.

Zwiedzający, którzy zmęczyli się wędrówką z pewnością chętnie odpoczną pod wiatą znajdującą się wśród drzew. Szum drzew i krajobraz sprawią, że wypoczynek będzie bardzo przyjemny. Zadbaliśmy o to, by również podczas relaksu na ławce przy wiacie można było dowiedzieć się czegoś ciekawego. Znajdują się przy niej ciekawe obiekty, np. „kalendarz" ważnych wydarzeń historycznych przedstawiony na podstawie słojów – rocznych przyrostów.

Dlatego nie siedźcie w domu. Pora założyć czapkę, szalik, ciepłą kurtkę i ruszyć w las.