Lista aktualności Lista aktualności

XI Powiatowy Konkurs Ekologiczny

XI Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Edukacja ekologiczna podstawą poprawy stanu środowiska" Żywkowo – niewielka wieś tuż przy granicy z Obwodem Kaliningradzkim znana głównie z tego, że większość jej mieszkańców to… osobniki bociana białego. Jednakże 25 maja o Żywkowie mówiono w całym powiecie bartoszyckim z zupełnie innego powodu.

Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska starostwa Powiatowego w Bartoszycach razem ze Szkołą Podstawową im. Kornela Makuszyńskiego w Toprzynach, przy współpracy z naszym Nadleśnictwem oraz wraz ze wsparciem mieszkańców Żywkowa zorganizowało XI edycję Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Edukacja ekologiczna podstawą poprawy stanu sanitarnego".

XI edycja konkursu była wyjątkowy, gdyż pierwszy raz została zorganizowana w plenerze. Żywkowo – bez wątpienia ekologiczna miejscowość, okazało się strzałem w dziesiątkę.

Do konkursu przystąpiło aż 10 szkół z całego powiatu. Konkurs składał się z trzech części: testu z zakresu ochrony środowiska, pracy plastycznej oraz z występów o tematyce ekologicznej. Oceny dokonywało jury pod przewodnictwem pana Janusza Bonisławskiego – Naczelnika Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Bartoszycach. W przerwach między rozgrywkami wszyscy uczestnicy, kibice oraz opiekunowie otrzymali poczęstunek. Dodatkowymi atrakcjami było nasze stanowisko, gdzie można było sprawdzić swoją wiedzę leśną oraz usłyszeć ciekawostki na temat naszych lasów, quiz „1 z 9" – nowa wersja popularnego „1 z 10" oraz bociany, które przyglądały się przebiegowi konkurencji.

Zwycięzcą została Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Kandytach, która w przyszłym roku będzie miała zaszczyt współorganizować kolejną edycję. Kolejne miejsce na podium zajęły kolejno Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Toprzynach oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Wojciechach.

Wszystkie szkoły biorące udział otrzymały nagrody, a także sadzonki sosny i świerka.