Lista aktualności Lista aktualności

X Regionalna Wystawa Przyrodniczo-Łowiecka

Chcesz zorganizować sobie, swojej rodzinie i przyjaciołom super rozrywkę? Skorzystaj z zaproszenia leśników i przyjedz do Jedwabna na X Regionalną Wystawę Przyrodniczo-Łowiecką, która odbędzie się w sobotę 27 maja w Izbie Edukacji Leśnej przy Nadleśnictwie Jedwabno. Rozpoczęcie wystawy o godzinie 10:00.

Gratka dla myśliwych i nie tylko

Jak przystało na wystawę przyrodniczo-łowiecką w Jedwabnie będzie można zwiedzić bogatą ekspozycję najpiękniejszych i najciekawszych trofeów łowieckich z Warmii i Mazur pozyskanych w sezonie łowieckim 2016/2017. Uzupełnieniem i ciekawostką będzie prezentacja myłkusów. Dla kreatywnych i odważnych proponujemy drużynowy konkurs na wykonanie paśnika, a wszyscy fani czterech kółek będą mogli odbyć jazdy testowe najnowszymi terenowymi modelami marki TOYOTA.  

 

Coś dla ciała coś dla ducha

W myśl tej zasady każdy będzie mógł spróbować białej kiełbasy i "dzikiego" pasztetu przygotowanego na oczach gości przez wytrawnego podróżnika, myśliwego i dziennikarza -Wojtka Charewicza. Kulinarne doświadczenia uzupełni wspólne gotowanie grochówki. W czasie wystawy podziwiać będzie można również dzieła lokalnego rzeźbiarza i malarza oraz wyroby z poroża. Pojawi się także pszczelarz, który zdradzi nam kilka tajemnic o pracy w pasiece i pszczołach.

 

Oferta dla najmłodszych

Z myślą o najmłodszych przewidziano wiele ciekawych atrakcji, rozrywek i konkursów. Szeroka oferta edukacyjna Nadleśnictwa Jedwabno skierowana będzie głównie do dzieci i młodzieży szkolnej ale zaskoczy także i tych starszych. Na koniec będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w specjalnie przygotowanej leśnej aranżacji.

 

Organizatorzy serdecznie zapraszają

Wystawa jest imprezą otwartą dla wszystkich a organizatorzy, czyli Nadleśnictwo Jedwabno, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Olsztynie oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie gwarantują, że nikt nie będzie się nudził.