Lista aktualności Lista aktualności

Spotkanie z leśnikiem w DPS w Kamińsku

Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Kamińsku, 5 kwietnia, z okazji Dnia Leśnika i Drzewiarza, które notabene w polskim kalendarzu wpisane jest kilkukrotnie, zaprosili w swoje progi pracownika Nadleśnictwa Górowo Iławeckie. Celem wizyty było przybliżenie ogólnych wiadomości o naszych lasach.

Godzinny wykład na temat tego czym zajmują się leśnicy i w jaki sposób prowadzą gospodarkę leśną cieszył się dużym zainteresowaniem. Przy omawianiu zadań z hodowli lasu dużą uwagę zwrócono na ilość drzewek jakie sadzą leśnicy, przyczyniając się tym samym do wzrostu powierzchni leśnej w naszym kraju. Duże emocje, podczas przedstawiania zadań jakie prowadzą leśnicy chroniąc lasy przed szkodnikami owadzimi, wzbudził kornik drukarz. Słuchacze z zaciekawieniem przyglądali się temu tak niepozornemu owadowi, którego wraz z innymi owadami przedstawiono w gablocie ze zbiorami entomologicznymi.

Na pamiątkę spotkania podopieczni Domu Pomocy Społecznej otrzymali długopisy oraz kolorowanki dla dorosłych, a także foldery informacyjne o Nadleśnictwie Górowo Iławeckie i Puszczy Białowieskiej.