Lista aktualności Lista aktualności

Rysujemy i malujemy, czyli nauka przez zabawę

Najlepszy sposób na naukę to zabawa. Dlatego postanowiliśmy trochę urozmaicić spotkanie z pierwszakami ze Szkoły Filialnej im. Kornela Makuszyńskiego w Toprzynach.

Pierwszaków odwiedziliśmy mając ze sobą brystol oraz karton pełen kredek, mazaków i wyklejanek.  Uczniowie z wielką ciekawością powitali nas i chętnie z nami współpracowali. Podczas zajęć wspólnymi siłami stworzyliśmy piękny plakat mówiący o tym, że należy dbać o środowisko. A troszczyć się o nie może każdy, chociażby pilnując, aby śmieci wyrzucać do kontenerów. Stąd tematem pracy było właśnie dbanie o porządek.

W trakcie  tworzenia dzieła dzieci przypomniały sobie o zasadach zachowania w lesie: o tym, że w lesie nie wolno hałasować, niszczyć roślin ani mrowisk, wyrzucać śmieci, a ogniska wolno palić tylko w wyznaczonych miejscach pod opieką osób dorosłych. A także otrzymały karmy dla ptaków, które będą doskonałym przysmakiem w ptasiej stołówce.

Pierwszoklasiści wykazali się niezwykłymi zdolnościami artystycznymi. Chętnie pracowali w grupie. Mamy nadzieję, że plakat, który wspólnie stworzyliśmy będzie skutecznie przypominał o tym, że o środowisko trzeba dbać.