Lista aktualności Lista aktualności

Policja w Górowie Iławeckim ma nowy komisariat

Od wtorku 16 kwietnia Komisariat Policji w Górowie Iławeckim ma już nową, stałą siedzibę, którą stał się dawny budynek administracyjny Nadleśnictwa Górowo Iławeckie przy ul. Sikorskiego.

 

Komisariat, do niedawna mieszczący się w budynku przy ul. Kościuszki, z uwagi na niezadawalający stan techniczny, nie mógł spełniać swojej funkcji. Został on wyłączony z użytkowania, natomiast górowscy policjanci zaczęli pełnić służbę w niedużym pomieszczeniu w ratuszu miejskim udostępnionym przez Urząd Miasta Górowo Iławeckie oraz w pomieszczeniach Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach.

 

Budynek Nadleśnictwa po przeprowadzeniu niezbędnego remontu i przystosowaniu go do pełnienia nowej funkcji został oddany do użytku.

 

Na uroczystość otwarcia nowej siedziby Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim przybyli: zastępca komendanta wojewódzkiego policji insp. Jan Markowski, wicemarszałek woj. Warmińsko-Mazurskiego Miron Sycz, starosta bartoszycki Zbigniew Nadolny, burmistrza Górowa Iław. Jacek Kostka, przedstawicieli gminy Górowo Iławeckie, radni, przedstawicieli służb mundurowych oraz prokuratury, a także Komisariatu Policji w Górowie Iław. oraz kierownictwo KPP w Bartoszycach z komendantem mł. insp. Przemysławem Fiertkiem.

 

Po zakończeniu uroczystej zbiórki budynek został poświęcony przez miejscowych księży - ks. kanonika Józefa Gawrylczyka - proboszcza parafii rzymskokatolickiej w Górowie Iławeckim i ks. mitrata Jana Łajkosza - proboszcza parafii greckokatolickiej w Górowie Iławeckim.

 

Nadleśnictwo Górowo Iławeckie przekazało budynek w użytkowanie Policji na wniosek Burmistrza Pana Jacka Przemysława Kostki za zgodą Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych dr inż. Andrzeja Koniecznego.