Lista aktualności Lista aktualności

Pamięci św. Jana Pawła II

Niedziela 27 kwietnia 2014 r. była dla katolików całego świata dniem wyjątkowym, a dla Polaków szczególnie podniosłym i wzruszającym. Otóż w tę Niedzielę Miłosierdzia Bożego (święto ustanowione przez Jana Pawła II) Papież Franciszek, przy koncelebrze emerytowanego Papieża Benedykta XVI, odprawił mszę świętą kanonizacyjną dwóch swoich poprzedników - Jana Pawła II i Jana XXIII.

Uroczysta msza odbyła się na palcu św. Piotra w Watykanie w obecności przedstawicieli władz państwowych z całego świata oraz setek tysięcy pielgrzymów.

 

Nasi rodacy, którzy nie mieli możliwości być w tym dniu w Watykanie, modlili się w intencji błogosławionego Jana Pawła II w kościołach całej Polski. Także w Górowie Iławeckim w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa odbyła się msza święta, celebrowana przez ks. kan. Józefa Gawrylczyka. Po zakończeniu mszy proboszcz, zaproszeni goście, m.in. burmistrz miasta pan Jacek Kostka, pan Nadleśniczy Władysław Mańko wraz z delegacją Nadleśnictwa Górowo Iławeckie oraz wierni górowskiej parafii udali się na przykościelny skwer, gdzie z inicjatywy Nadleśnictwa został posadzony Dąb Papieski.

 

Posadzone w niedzielę drzewko upamiętnienia historyczne wydarzenie oraz jest podziękowaniem lokalnej społeczności za dar kanonizacji Papieża Polaka – św. Jana Pawła II.

 

Na kamieniu ustawionym przed Dębem Papieskim widnieje napis: „Dąb pobłogosławiony przez Metropolitę Warmińskiego Arcybiskupa d-ra Wojciecha Ziębę, posadzony dla uczczenia Kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II. 27. 04. 2014 r.".