Lista aktualności Lista aktualności

Leśnicy w przedszkolu

Gminna Biblioteka w Kandytach oraz oddział przedszkolny „Misie" z Zespołu Szkół w Kandytach, 29 października, w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom" zaprosiły przedstawicieli Nadleśnictwa Górowo Iławeckie na spotkanie połączone z pogadanką na temat pracy leśnika.

Zaproszeni goście, pani Dominika Popiało oraz pan Grzegorz Baniak, opowiedzieli maluchom o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Nawiązali do konieczności dokarmiania ptaków podczas zimy. Dzieci dowiedziały się czym się różni paśnik od karmnika. Ponadto przypomniały sobie jak powinno zachowywać się będąc w lesie.

Maluchy bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Chętnie zadawały pytania. Dodatkowo wykazały się sporą wiedzą na tematy leśne, czym pozytywnie zaskoczyły naszych przedstawicieli.

W drugiej części spotkania przedszkolaki wysłuchały dwóch pouczających opowieści, których treści nawiązywały do życia leśnych zwierząt.


Na koniec spotkania maluchy zostały obdarowane prezentami – kredkami, malowankami oraz odblaskami. Również leśnicy dostali upominki – piękne laurki wykonane przez dzieci.