Lista aktualności Lista aktualności

Leśna przygoda przedszkolaków

Po raz kolejny przekonaliśmy się, że miłośników przyrody w naszej okolicy nie brakuje. Tym razem do kręgu przyrodników dołączyły przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego w Górowie Iławeckim.

Na swoją leśną przygodę maluchy przeznaczyły dwa dni. Pierwszego dnia zaprosiły do swojego przedszkola leśnika, by zadać mu wiele pytań na temat lasu, pracy oraz tajników zachowania się w lesie. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się sposoby dokarmiania zwierzyny. A to wszystko z pewnego powodu…

Drugiego dnia swojej przygody maluchy wybrały się w odwiedziny do Leśnictwa Gaworowo, by na własne oczy zobaczyć, jak to naprawdę wygląda. Z zaciekawieniem przyglądały się młodym sosenkom, z których niebawem wyrośnie piękny las. Dopytywały się, dlaczego niektóre powierzchnie są ogrodzone, a inne nie. Oglądały tamy bobrowe słuchając opowieści o tak niezwykłym zwierzęciu jak bóbr, który potrafi obalić drzewo. Zainteresowaniem cieszyły się również budki lęgowe, w których ptaki co roku składają jaja. Punktem kulminacyjnym wycieczki było odwiedzenie paśnika. Dzieci postanowiły przyczynić się do pomocy przetrwania zimy przez zwierzęta i uzupełniły go smakołykami: siankiem, marchewką i jabłkami. Po ogrzaniu się przy ognisku pełne radości i wrażeń powróciły do swojego przedszkola.