Lista aktualności Lista aktualności

Drugie rodzinne budowanie budek lęgowych w Wojciechach

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wojciechach razem ze swoimi rodzicami wzięli udział w konkursie na najlepiej zbudowaną budkę lęgową. Konkurs został zrealizowany przy współpracy Szkoły z Wojciech z Nadleśnictwem Górowo Iławeckie.

Do konkursu przystąpiło 13 rodzin, w tym jedna drużyna z Gdańska. Nie było łatwo, ponieważ każda budka lęgowa musiała spełniać odpowiednie kryteria. Musiała mieć odpowiednią budowę, wymiary, odpowiednią średnicę otworu wlotowego. Wszystko w zależności od gatunku, dla którego ma posłużyć. Kolejnym warunkiem było to, aby mogła się otwierać. Jest to niezbędne, by w przyszłości można było ją wyczyścić.

Komisja była pod wrażeniem precyzji, jaką wykazywali się uczestnicy. Wszystkie dzieci, ich mamy i tatusiowe bardzo dobrze się bawili. Widać było współpracę między członkami drużyn. Każdy się przyczynił do powstania nowej budki.

Budki zostaną wywieszone w okolicy szkoły, aby uczniowie i okoliczni mieszkańcy mogli je obserwować. Mamy nadzieję, że konkursowe skrzynki lęgowe będę cieszyły się dużym zainteresowaniem skrzydlatych przyjaciół. A niebawem wyniki konkursu i rozdanie nagród.