Lista aktualności Lista aktualności

„Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty!”

Nadeszła wiosna, a wraz z nią las rozbudził się do życia! Mimo, że astronomiczną wiosnę mamy od 21 marca to pogoda stale platała nam figle. Słonecznych dni było jak na lekarstwo. Stale widzieliśmy zachmurzone niebo, często padał deszcz i wiał silny wiatr. Największym zaskoczeniem z całą pewnością był śnieg, który spadł 11 maja! Na szczęście mimo wszystkich utrudnień wiosna poradziła sobie z niespodziewanymi anomaliami i na każdym kroku dostrzegamy jej oznaki.

Wybierając się na leśny spacer będziemy mieć okazję podziwiać piękne wiosenne pejzaże. Rozkwitły kwiaty, które ubarwiają swoimi barwami leśny krajobraz – fiolet przylaszczek pospolitych i biel zawilców gajowych sprawiają, że las jest jeszcze piękniejszy! Czekamy jeszcze na konwalie majowe, które niebawem także rozkwitną.

 

Spacerując możemy czuć aromat czosnku – to czosnek niedźwiedzi! Czosnek niedźwiedzi to niesamowita roślina o jadalnych liściach, która także już niedługo zakwitnie i utworzy bajkowy widok!

W lesie jest też coraz bardziej zielono! Pączki przeobrażają się w liście i już niedługo będziemy mogli cieszyć oko zielenią liści brzóz, dębów, grabów i wielu innych gatunków.

Podczas tej niesamowitej pory możemy zaobserwować nie tylko rozkwitające rośliny, ale także pełne życia zwierzęta. Pojawiają się już padalce, zaskrońce oraz żmije, które ogrzewają się na majowym słońcu. Coraz częściej naszym oczom ujawniają się lisy, sarny oraz zające szaraki.

Gorąco zachęcamy Was wszystkich, abyście korzystali z uroków jakie daje nam wiosna. Las tętni życiem i zaprasza każdego spacerowicza!