Lista aktualności Lista aktualności

"Bezpieczni w lesie"

W Sali konferencyjnej Nadleśnictwa Górowo Iławeckie 21 czerwca odbyło się spotkanie poświęcone bezpieczeństwu w lesie, w którym uczestniczyli uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 2 w Górowie Iławeckim wraz z opiekunami. Pogadankę na temat bezpiecznych zachowań w lesie przeprowadził pracownik Nadleśnictwa oraz Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Górowie Iławeckim.

Dzieci podczas spotkania dowiedziały się:

- jak zachować się w lesie,

- jak przygotować się na wycieczkę do lasu,

- co zrobić gdy zgubimy się w lesie,

-  jak uchronić się przed kleszczami i komarami,

-  co zrobić gdy spotkamy dzikie zwierzę.

Ponadto uczestnicy spotkania  poznali rośliny niebezpieczne dla życia i zdrowia ludzi występujące w naszych lasach, dowiedzieli się jak odróżnić żmiję zygzakowatą od innych gatunków węży. Nie zabrakło także wiedzy z zakresu podziału powierzchniowego lasu.

Dużo uwagi poświęcono  tematyce pożarów lasu – jak im zapobiegać, jakie niosą za sobą niebezpieczeństwo dla środowiska przyrodniczego i ludzi.

Można by pomyśleć, że zachowanie bezpieczeństwa w lesie to przecież nic trudnego. Pamiętajmy - las jest pełen niespodzianek i dobrze jest być przygotowanym na różne okoliczności, również takie jak oparzenia barszczem Sosnowksiego, czy ukąszenia żmii zygzakowatej. Szóstoklasiści już o tym wiedzą.